Dnia 22 maja 2024r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Na tą uroczystość czytelnicy z klas II i V przygotowali krótką część artystyczną.
Uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Ania ogromną książką dokonała pasowania każdego z nich. Najstarsi koledzy z klasy VII wręczyli zakładki do książek.
Pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.