W roku szkolnym 2003/2004 w naszej szkole rozpoczęła działalność Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunem SKO w latach 2003 – 2005 była Pani Ewa Przybył, w latach 2005 – 2009 pani Aleksandra Mucha.
W roku szkolnym 2009/2010 opiekę nad SKO sprawowały panie Cecylia Kędziora i Iwona Wróbel.
W bieżacym roku szkolnym opiekunkami SKO są p. Cecylia Kędziora i Małgorzata Sobieraj.
W roku szkolnym 2008/2009 nasza SKO po raz pierwszy przystąpiła do konkursu organizowanego prez PKO Bank Polski ?Dziś oszczędzam w SKO ? jutro w PKO?.
Udział w konkursie przyniósł naszej szkole wiele korzyści. Uczniowie chętnie podejmowali wszystkie działania i angażowali się w różne akcje. Wielu z nich zgromadziło duże sumy na książeczkach SKO. Prowadzone akcje zarobkowe przyniosły zysk, który przeznaczony został na dofinansowanie wyjazdu na ?zieloną szkołę?. W wyniku prowadzonych działań edukacyjnych uczniowie SKO wzbogacili swoją wiedzę, startowali w konkursach plastycznych i wiedzowych. Nie zabrakło także rozrywki i zabawy. Zarabiając i oszczędzając pamiętamy również o bardziej potrzebujących, chętnie włączając się w akcje charytatywne.
Debiutując w konkursie nasza SKO osiągnęła niemały sukces. Zostaliśmy laureatami I miejsca (ex aequo ze SP w Michowicach) w etapie regionalnym w kategorii szkół do 100 uczniów i zakwalifikowaliśmy się do finału krajowego, w którym uzyskaliśmy wyróżnienie.
Za nagrodę pieniężną ufundowaną przez PKO BP kupiliśmy, drukarkę laserową, gilotynę do papieru i szafki do klas, stolik pod projektor. Dużą część przeznaczyliśmy na zakup nagród rzeczowych dla najlepiej oszczędzających uczniów i tych, którzy wyróżniali się w akcjach prowadzonych przez SKO.
W edycji konkursu w roku szkolnym 2009/2010 zdobyliśmy III miejsce w województwie łódzkim.
REGULAMIN SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W LNIŚNIE
- Do SKO może należeć każdy chętny uczeń Szkoły Podstawowej w Lniśnie.
- Dowodem przynależności do SKO jest dokonanie pierwszej wpłaty i jednoczesne otrzymanie Książeczki Oszczędnościowej SKO.
- Na książeczkę SKO uczeń może wpłacać każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1zł.
- Oszczędzający uczeń ma prawo do wypłacenia swoich oszczędności jedynie pod koniec roku szkolnego.
- Uczeń dokonuje wpłaty/ wypłaty na książeczkę SKO u opiekuna ? nauczyciela.
- Opiekun oraz uczeń potwierdzają wpłatę/ wypłatę wpisem do książeczki SKO i własnoręcznym podpisem.
- W razie zagubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić do opiekuna ten fakt, a opiekun na podstawie kart wpłat/ wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO z napisem DUPLIKAT.
- Każdą wpłaconą/ wypłaconą przez uczniów kwotę opiekun jest zobowiązany wpisać do Księgi Przychodów i Rozchodów oraz na kartę wpłat/ wypłat.
- Wpłat i wypłat może dokonać tylko właściciel książeczki lub jego rodzic.
- Odsetki od oszczędzających przez uczniów pieniędzy, wpisywane przez PKO BP S.A. O/ Skierniewice na konto Książeczki Oszczędnościowej SKO przeznaczone będą na symboliczne nagrody dla SYSTEMATYCZNIE OSZCZĘDZAJĄCYCH UCZNIÓW oraz NAJLEPIEJ OSZCZĘDZAJĄCYCH KLAS (w przeliczeniu na ucznia).
- Za systematycznie oszczędzających uważa się tych, którzy wpłacają na książeczkę SKO co najmniej raz w tygodniu.
- W ramach działalności SKO przewidziane są konkursy propagujące oszczędzanie oraz włączanie się w akcje lokalne i ogólnopolskie.
- Dyrektor szkoły oraz Przewodniczący Samorządu mają prawo do:
- kontroli stanu oszczędności na Szkolnej Książeczce SKO
- kontroli Księgi Przychodów i Rozchodów
- kontroli kart wpłat/ wypłat
- Opiekun-nauczyciel ma obowiązek pisemnego sprawozdania z działalności SKO za I i II półrocze każdego roku szkolnego.